Polecane podręczniki

Polecane podręczniki

Rola podręczników w procesie edukacji

Najnowsza reforma Ministerstwa Edukacji, jak najbardziej umożliwia współistnienie bardzo wielu podręczników na rynku. Wywołała ona swojego czasu bardzo duży sprzeciw autorów oraz wydawców. Poza badaczami, którzy piszą podręczniki od jakiegoś czasy wyrosła całkiem nowa grupa autorów, wśród których miejsce zajmują pedagodzy oraz nauczyciele, a także metodycy. Istnienie kilku czy też więcej podręczników do konkretnego przedmiotu na takim samym poziomie zmusiło ich do znalezienia wielu niezmiernie innowacyjnych rozwiązań. Taka rolę spełniają na pewno Nowa Era podręczniki ze strony www.taniaksiazka.pl.

Analiza współczesnego rynku wydawniczego

Analizując wszelkie podręczniki na rynku szkół podstawowych, jak i także ponadpodstawowych możemy je podzielić zasadniczo na dwa spore zespoły. Pierwsze z nich to podręczniki, które merytorycznie mogą być poprawne, a także bogate w wewnętrzną wiedzę, często zawierające informacje o wszelkich najnowszych osiągnięciach, poprawne opracowaniami naukowymi. Ich autorzy są w znacznej większości pracownikami uczelni. W podręcznikach tego typu jest widoczna bardzo szeroka informacyjna funkcja, przy potraktowaniu niewielkim wszelkich pozostałych zadań książki współczesnej dla uczniów. Takie podręczniki się odznaczają dosyć głęboką wiarą w pojemność pamięci umysłu wrażliwego ucznia. Te właśnie książki zaspokajają wszelkie potrzeby szkoły w zakresie zapewnienia wiedzy, która to jest potrzeba do kształtowania umiejętności, ale same kształcą umiejętności odpowiednie w nieco ograniczonym zakresie. Zaś z drugiej strony możemy znaleźć podręczniki, które są napisane przez nauczycieli. Są świetne pod względem dydaktycznym. Wykorzystują naprawdę świetną grafikę, kształtują także myślenie o danym zadaniu, kombinacje pomysłowe substancji, a do tego czytelny oraz jasny język dla ucznia.

Jakby nie było wydawnictwo Nowa Era jest świetnym wydawnictwem, które pozwala nam na naukę, która nie tylko będzie efektowna, ale na dodatek będzie przyjemna. Tak, to jest możliwe.

 

Karol